(2012 - 2013) 8-1, Бени Андерсон

-Врати се-

Горан Брор Бени Андерсон (рођен 16. децембра 1946), познат као професионално Бенни Андерссон, је шведски музичар, композитор, бивши члан шведске музичке групе АББА. Од 2011 активан је са својим бендом Бени АНДЕРСОНОВ оркестар (БАО!), и био је извршни продуцент за филмску верзију мјузикла Мама Миа! Андерсон је рођен у Стокхолму..
Његов отац и деда су такође били музичари, они су обоје уживали свирајући хармонику, а кад је имао шест година, Бени је добио своју. Отац и деда су га научили да свира шведску народну музику, традиционалну музику. Када је Андерсон имао 10 година добио је свој клавир и научио да свира. Напустио је школу са 15 година и тада почео да свира у омладинским клубовима. Тада је упознао и своју прву девојку Кристину Гронвал са којом је имао касније и двоје деце.

Музика из филма МАМА МИА.

Бени Андерсон

Ученици: ТИЈАНА ПЕТРОНИЈЕВИЋ И ЈОВАНА МИЛИНЧИЋ